با کودکانی که دروغ می گویند چه کنیم؟

ساخت وبلاگ
چکیده : دروغ گفتن کودکان و دلیل و چرایی آن علل دروغ گفتن کودکان چیست ؟ دلیل اینکه بچه ها در... با عنوان : با کودکانی که دروغ می گویند چه کنیم؟ بخوانید :

دروغ گفتن کودکان و دلیل و چرایی آن

 

علل دروغ گفتن کودکان چیست ؟

دلیل اینکه بچه ها دروغ می گویند چیست ؟

 

با توجه به دنیای پاک و زیبای کودکان نمی توان گفت که دروغ گفتن کودکان دلیل مشکلات روحی روانی کودکان است ولی مسلما دروغ گفتن آن ها می تواند بر شخصیت و رشد آن ها به خصوص در آینده تاثیر منفی بگذارد . در هر حال اگر با دروغ گفتن کودک خود مواجه شدید با حالت صمیمانه و دوستانه او را متوجه رفتار اشتباهش کنید طوری با او برخورد کنید که به شما اعتماد کند .

راه های درمان دروغ گفتن کودک

پدر ومادر باید سعی کنند که خیلی زیرکانه  خردمندانه با موضوع دروغ گفتن کودک برخورد کنند به طوری که نه به آن ها پرخاشگری کرده و نه آن ها را تنبیه کنند بلکه با محبت کردن و در آغوش گرفتن کودک او را نه تنها از دروغ گفتن بلکه از دیگر بد رفتاری های کودک دور می کند .

یکی دیگر از روش های جلوگیری از دروغ گفتن کودک ساختن محیطی سالم در خانه است . همانطور که قبلا گفته ایم الگوپذیری کودکان از والدین مخصوصا در سنین پایین تر خیلی زیا است بنابراین والدین باید حواسشان به نوع برخورد و رفتار خود باشد .

قبل از هر چیزی باید بدانید که رفتار اصولی والدین با کودکان از اهمیت بسزایی برخوردار است . بر این اساس وقتی می گوییم با خود مهربان باشید منظورمان این نیست که بیش از حد مهربان باشید تا جایی که حتی دروغ گفتن را در کودک پرورش دهید بلکه مقصود درست و به جا برخورد کردن با کودک است . می توانید با محرومیت از خرید فلان اسباب بازی و یا حالت قهر مادرانه و پدرانه از دروغ گفتن کودکتان جلوگیری کنید .

علاوه بر اینکه می توانید روش های فوق را به کار بگیرید می توانید با بهترین مشاوران و متخصصان روانشناسی کودک به صورت مشاوره تلفنی و آنلاین در مرکز تخصصی کودک و نوجوان هیروو صحبت کرده و راهنمایی های لازم را کسب کنید .

دروغ گفتن کودکان ,جلوگیری از دروغ گفتن کودک ,راه های درمان دروغگویی کودکان ,کودک دروغگو ,مشاوران هیروو,...
نویسنده : هیروو بازدید : 19 تاريخ : 5 آذر 1396 ساعت: 18:9