دلیل گریه نکردن کودک

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

گریه نکردن کودکان عادی است ؟

برخی  کودکان از بدو تولد شخصیت آرام و بی سر و صدایی دارند . معمولا گریه یک واکنش حسی طبیعی  که هنگام خوشحالی یا غمگینی بروز می کند . همانطور که گریه برای سازگاری بدن در مقابل تنش ها مفید است ؛ گریه نکردن و سرکوب کردن احساسات منفی نیز می تواند سلامتی کودک را در معرض خطر قرار دهد .

گریه نکردن خطر ابتلا به فشارخون بالا ، بیماری های قلبی و تعضیف سیستم ایمنی بدن می شود و کودکی که گریه نمی کند طبیعی نیست و مسلما عللی دارد .

علل گریه نکردن کودکمان چیست ؟

اشکالات هورمونی

بیماری های عصبی

مشکلات عصبی حنجره

ریه ها تحت فشار

فلج مغزی  cp

بیماری های غددی

 و شایع ترین علل گریه نکردن کودک کم کاری تیروئید است که  کودک بی سروصدا می شود یا گریه نمی کند . با وجود چنین شرایطی لازم است که آزمایش تیروئید انجام شود .

گاهی نیز ممکن است این وضعیت از زردی باشد و طول بکشد و هیچ مشکل خاصی هم وجود نداشته باشد که برای کمک بیشتر باید وزن الان فرزندتان هم در نظر داشته باشید .

همچنین لیپوپروتنوسیس از بیماری هایی که بطور مادرزادی در دوران نوزادی پدیدار می شود و بصورت زوائد نوک تیز و گرد مانندی روی پوست و نواحی آرنج ، زانو و دستها دیده می شود و ممکن است  زبان سفت شود . به موجب این بیماری قدرت گریه کردن کودک گرفته می شود  .

روانشناسان متخصص کودک متعقدند که کودکانی که درجه صدای آنها هنگام گریه کردن شدید و قوی است بیشتر از نشانه های بیماری اوتیسم  را دارا هستند . در واقع صدای بلند گریه کودک از نشانه های بیماری اوتیسم است . همچنین آنها گریه کردن را عامل مهمی در سلامتی بدن می دانند که گاهی نیز به درمان افسردگی در کودکان کمک می کند . در حقیقت با گریه فرآیندی در بدن رخ می دهد که هنوز ناشناخته است اما تاثیر مهمی دارد در بدن دارد و به رفع اضطراب و افسردگی در کودک کمک میکند .

با توجه به مطالب گفته شد و هنگامی که با گریه نکردن کودک خود مواجه شدید بهتر است که به یک متخصص روانشناس و مشاوره کودک مراجعه کنید و در صورت نیاز سریع و عدم دسترسی به مراجعه حضوری  میتوانید با مرکز مشاوران تلفنی و آنلاین تماس بگیرید . 

چرا کودک گریه نمیکند, گریه شدید, افسردگی کودک, گریه نکردن کودک, اوتیسم, کودک بی سر و صدا,...
نویسنده : هیروو بازدید : 11 تاريخ : 1 آذر 1396 ساعت: 11:29