ترس در کودک

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

ترس 

یکی از ویژگی های رفتاری کودکان ترسیدن ست که به بقا و تکامل آنها کمک بسیار می کند . کودکان از چیزهای خطرناک و صدمه زننده می ترسیند و از آنها فاصله می گیرند . فاصله گرفتن از اشیا خطرناک یک متد ایمنی در برابر خطرات محسوب می شود و کمک می کند کودک کمتر صدمه ببیند .

 

 

ترس نوجوانان و ترس بزرگسالان

ترسیدن علاوه بر کودکان در نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان نیز مشاهده می شود . تمام این ترس ها مانند ترس از تاریکی ، ارتفاع ، حیوانات درنده و .... یک جور سیستم ایمنی برا محافظت از جان انسان است. نوجوانان به دلیل شرایط سنی و رفتاری و نیاز به عضویت در گروه ها یا دیده شدن توسط اطرافیان ممکن است به هر کاری دست بزنند ولی این قوه ترسیدن باعث می شود در تصمیمات خود کمی بیشتر تدبر کرده و بتوانند بالغانه تر تصمیم گیری کنند .

 

 

ترس کودک

ترس در کودکان من جمله ترسیدن از دعوا شدن یا تنبیه ممکن است اثر منفی گذاشته و کودک را به دروغ گفتن تشویق کند . یا ترس از تاریکی ممکن است یک مدل اختلال فوبیا پروری در او ایجاد کند. والدین باید با آگاهی نسبت به این موارد در کنترل صحیح و مناسب ترس فرزندانشان بسیار موشکافانه عمل کنند .

 

 

در بسیاری از موارد کودکان میترسند تا توجه بگیرند و والدین باید بدانند که حمایت کردن از کودک در هنگام ترس یکی از مهمترین وظایف آنها است. البته باید حمایت به گونه ای نباشد که والدین همه کار را انجام دهند و بگذارند که ترس در وجود بچه بماند و کودک به اصطلاح کودک ترسو شود بلکه باید راه های غلبه بر ترس را به کودک آموزش داده و در کنار او ترس های کودکشان را از بین ببرند یا کنترل کنند.

 

 

مشاوره روانشناس

 

میتوان در صورت شایع و زیاد بودن موضوع ترس در کودک با مشاوران متخصص رونشناس کودک و نوجوان ارتباط برقرار کرد که این ارتباط می تواند به صورت حضوری و یا به صورت مشاوره تلفنی انجام گیرد .

 

 

کودک ترسو,کودک ترسو و خجالتی,کودک ترسو و وابسته,کودک ترسوندن,کودکان ترسو,روانشناسی کودک ترسو,با کودک ترسو چه کنیم,درمان کودک ترسو,با کودک ترسو چه کنم,چگونه کودک ترسو را شجاع کنیم,...
نویسنده : هیروو بازدید : 22 تاريخ : 6 آبان 1396 ساعت: 15:17

close
تبلیغات در اینترنت